Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Молерска трака трака Indoor Hobby 30мм х 33м, 60ᵒC
Беорол

Молерска трака трака Indoor Hobby 30мм х 33м, 60ᵒC

Шифра на артикл: MK30
Šifra proizvođača: MK_TRAKE
  • За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи
  • Издржливост: 60°C / 90мин
  • Вид на лепак: solvent (природен каучук)
  • Вкупна дебелина на трака: 125μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 30мм x 33м

 

0 МКД
60 МКД
60 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Indoor hobby е креп трака наменета за заштита на внатрешни површини при изведување на молерски работи. Траката се карактеризира со лепак (топол восок) и температурна отпорност до 60ᵒC. Наменета е за молери за хоби употреба. После лепење на возршина, траката овозможува најдобри перформанси до 24h. Се препорачува да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон плочи. Вкупна дебелина на траката е 125μm (хартија+лепак). Боја: Светло жолта. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Молерски креп траки
Боја Жолта
Бренд Беорол
Вид на лепак Топол восок
Димензија 30mm x 33m
Занает Молери и фарбари
Јачина 2
Материјал Крепувана хартија
Намена Погодна за разни видови на површини
Препорачана саатнина за симнување на траки 24х
Профи, стандард, економик Економик
Тип Креп трака Indoor Hobby
Употреба Внатрешна употреба

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
60 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
40 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
100 МКД
Молерска трака трака Indoor Hobby 30мм х 33м, 60ᵒC
Молерска трака трака Indoor Hobby 30мм х 33м, 60ᵒC
Молерски креп траки
60
Izaberi količinu
2
1