Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Градинарско црево Soft 1/2
Беорол

Градинарско црево Soft 1/2" 25м

Шифра на артикл: GBCF1225
Barkod: 8606107185538
Šifra proizvođača: CREVA
  • 4-слојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска мрежа за зајакнување
  • Направено по технологија „Somot“, многу флексибилно со мека површина
  • Работен притисок 7 бари, до максимум 27 бари
  • Отпорност на UV зрачење и формирање на алги, температурен опсег -20°C до +60°C
  • Димензии: ø1/2" x 25m

 

0 МКД
2.600 МКД
2.600 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 2.600,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Димензии: дијаметар 1/2"", должина на цревото 25m, тежина на цревото 3,4 kg
Материјали: пластифициран PVC
Боја: сина, внатрешноста бела
Зајакнување: Плетено полиестерско предиво, 4 слоја
Опис: Дебелината на ѕидот на цревото е 2,1 mm. Издржува максимален притисок до 27 бари. Отпорност на температура во опсег од -20C/+60C. Цревото е отпорно на UV зраци, а внатрешните слоеви се отпорни на алги. Направен во 4 слоја, без содржина на кадмиум и бариум. Направен е по технологија Velvet - многу флексибилен со исклучително мека површина. Се користи во градинарството, за наводнување и одводнување.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Градинарски црева
Боја Сина
Бренд Беорол
Димензија ø1/2” x 25m
Занает Градинари, Хоби
Намена Црево за градина

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работен...
3.268 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
3.900 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
2.000 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.950 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.380 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.620 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.000 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
660 МКД
Sačuvano u omiljne
Изработено од пластифициран PVC во 6 слоја со двојно извиткана полиестерска...
2.800 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
2.080 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 3 бар...
1.870 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
4.320 МКД
Заштеда 10%
4.800 МКД
Градинарско црево Soft 1/2
Градинарско црево Soft 1/2" 25м
Градинарски црева
2.600
Izaberi količinu
2
1