Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Скалпел метална рачка 9мм
Беорол

Скалпел метална рачка 9мм

Шифра на артикл: SPMS9
Šifra proizvođača: SKALPEL
  • Должина на скалпелот 134mm / тежина на скалпелот 84g / ширина на сечило 9mm / дебелина 0.5mm.
  • Сечило од карбонски челик, ергономско куќиште, метални водичи. 
  • Можност за промена на сечилото со заменско, шифра N9.
0 МКД
170 МКД
170 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
1
2
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Димензија: должина на скалпелот 134mm / тежина на скалпелот 84g / ширина на сечило 9mm / дебелина 0.5mm.
Матријал: Металните водачи и куќиште со ергономски ракохват гумиран дел кој лежи на дланка, кршливо сечило од карбонски челик. 
Употреба: Квалитетен робусен скалпел, идеален алат наменет како за професионалци, така и за хоби употреба. Се одликува со исклучителна цврстина која овозможува лесно користење при прецизни и најсложени работи за сечење. Употреба за сечење на хартија, хартиени тапети, стаклени тапети, фолии, симнување на вишок и обликување на пур пена, кожа, сунѓер, потенка пластика, винил, потенка гума, етисон, коноп, гипсани плочи, картон, вештачка трева и други тенки матријали. Можност за прилагодување на должината на сечилото, лесна замена со симнување на повлекувачот на врвот. 

 

Одговараат Беорол резервните ножчиња 9mm со 13 перфорирани кршливи делови, шифра N9.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Скалпели, стругачи и секачи
Бренд Беорол
Занает Електричари, Изолатори, Махничари, Монтери, Тапетари
Материјал Метал
Сечило 9mm
Специфичност Кршливо сечило

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Карбонски челик, PVC куќиште. Некршливо сечило. Пакување 60 комади. 
2.150 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 130mm / должина на сечило 40mm/ дебелина 0.5mm. Метална рачка с...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 19mm / должина 61mm / дебелина 0.5mm. Квалитетен високојаглероден SK2 челик.&...
135 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 9mm / должина 85mm /  дебелина 0.5mm / со 13 перфорирани кршливи делови. ...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на квадратно сечило: 23mm / дијаметар на средината 6mm / дебелина 0.5mm Долж...
154 МКД
Заштеда 30%
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на секачот 240mm / ширина на секачот 60mm / висина на секачот 90mm. Квалитет...
740 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 19mm / должина 48mm / дебелина 0.5mm Високојаглероден SK5 челик. Одговараат ...
130 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 132mm/ ширина на сечило 9mm/ дебелина на сечило 0.5mm....
35 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалперот 150mm / ширина на сечило 18mm / дебелина на сечило 0.5...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 150mm / ширина на сечило 18mm / дебелина 0.5mm. Сечил...
110 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 25mm / должина 130mm / дебелина 0.5mm / со 7 перфорирани кршливи делови.&...
380 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 160mm / ширина на сечила 25mm / дебелина 0.5mm. Сечило од висок...
430 МКД
Скалпел метална рачка 9мм
Скалпел метална рачка 9мм
Скалпели, стругачи и секачи
170
Izaberi količinu
2
1