Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Секач за гипс под агол
Беорол

Секач за гипс под агол

Шифра на артикл: SGU
Barkod: 8606017656951
Šifra proizvođača: SKALPEL
  • Должина на секачот 240mm / ширина на секачот 60mm / висина на секачот 90mm.
  • Квалитетна PVC пластика, некршливо карбонско челично сечило. 
  • Можност за сечење под агол од 22,5 и 45 степени.
  • Прилагодлива висина на сечење на трапезното сечило. 
  • Одговараат Беорол резервните сечила, шифра SGP.
0 МКД
740 МКД
740 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 740,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Димензии: Должина на секачот 240mm / ширина на секачот 60mm / висина на секачот 90mm.
Матријал: Квалитетна PVC пластика, некршливо карбонско челично сечило. 
Употреба: Обработка и обликување на ивици на гипсените плочи. Намена на секачот е герување на гипсени плочи под агол од 45 степени со квадратно сечило, и под агол од 22.5 степени со трапезно сечило (герување е операција за сечење на  ивици на плочести матријали под одреден агол за прецизно спојување на плочата). За трапезно сечило постои можност за прилагодување на висината на работење со помош на сигурносно тркало. Можат да се сечат гипсени плочи со димензии: 9.5mm / 1.52mm / 15mm и повеќе. Погоден е за работа на гипсери, фасадери, молери, итн. 

Одговараат Беорол резервните сечила, шифра  SGP.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Скалпели, стругачи и секачи
Бренд Беорол
Димензија 130 x 270mm
Занает Гипсари, Фасадери
Материјал Метал/ПВЦ

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Карбонски челик, PVC куќиште. Некршливо сечило. Пакување 60 комади. 
2.150 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 130mm / должина на сечило 40mm/ дебелина 0.5mm. Метална рачка с...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 19mm / должина 61mm / дебелина 0.5mm. Квалитетен високојаглероден SK2 челик.&...
135 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 9mm / должина 85mm /  дебелина 0.5mm / со 13 перфорирани кршливи делови. ...
45 МКД
Заштеда 10%
50 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на квадратно сечило: 23mm / дијаметар на средината 6mm / дебелина 0.5mm Долж...
154 МКД
Заштеда 30%
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 19mm / должина 48mm / дебелина 0.5mm Високојаглероден SK5 челик. Одговараат ...
130 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 132mm/ ширина на сечило 9mm/ дебелина на сечило 0.5mm....
35 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалперот 150mm / ширина на сечило 18mm / дебелина на сечило 0.5...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 150mm / ширина на сечило 18mm / дебелина 0.5mm. Сечил...
110 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 25mm / должина 130mm / дебелина 0.5mm / со 7 перфорирани кршливи делови.&...
380 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 160mm / ширина на сечила 25mm / дебелина 0.5mm. Сечило од висок...
430 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 167mm / ширина на сечила 18mm / дебелина 0.5mm. Сечил...
450 МКД
Заштеда 10%
500 МКД
Секач за гипс под агол
Секач за гипс под агол
Скалпели, стругачи и секачи
740
Izaberi količinu
2
1