Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Скалпел метална рачка 18мм
Беорол

Скалпел метална рачка 18мм

Шифра на артикл: SPMS18
Šifra proizvođača: SKALPEL
  • Должина на скалпелот157mm / тежина на скалпелот 132g / ширина на сечиво 18mm / дебелина 0.5mm.
  • Сечило од карбонски челик, метални куќиште, метални водичи. 
  • Можност за измена на сечилата со заменски, шифра N18.
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 249,99 RSD.
Зачувајте во списокот со желби
помош

Димензии: должина на скалпелот 157mm / тежина на скалпелот 132g / ширина на сечила 18mm / дебелина 0.5mm
Матријал: Метални водичи, метален ергономски ракохват со гумиран дел кој лежи на дланка, кршливо челично сечило од карбонски челик. 
Употреба: Квалитетен робусен скалпел, идеален алат наменет како за професионалци, така и за хоби употреба. Се одликува со исклучителна цврстина која овозможува лесно употреба при прецизни и најтешки работи за сечење. Употреба на работи каде е потребна издржливост и цврсто сечило, како што се сечење на тенка пластика, винил, тенка гума, етисон, коноп, гипсани плочи, картон, вештачка трева, разна харија. Можност за прилагодување на должината  на сечилото, лесна замена со симнување на црниот врв. 
 

Одговараат Беорол резервните ножчиња 18 mm со 8 перфорирани кршливи делови, шифра N18.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Скалпери и ножчиња
Бренд Беорол
Занает Електричари, Изолатори, Махничари, Монтери, Тапетари
Материјал Метал
Сечило 18mm
Специфичност Кршливо сечило
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Карбонски челик, PVC куќиште. Некршливо сечило. Пакување 60 комади. 
2.150 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 160mm/ ширина на сечило 9mm. Сечило од карбонски челик, PVC куќ...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 130mm / должина на сечило 40mm/ дебелина 0.5mm. Метална рачка с...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалперот 143mm/ ширина на сечило 9mm/ дебелина 0.5mm. Сечило о...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 19mm / должина 61mm / дебелина 0.5mm. Квалитетен високојаглероден SK2 челик.&...
63 МКД
Заштеда 10%
70 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 9mm / должина 85mm /  дебелина 0.5mm / со 13 перфорирани кршливи делови. ...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на квадратно сечило: 23mm / дијаметар на средината 6mm / дебелина 0.5mm Долж...
154 МКД
Заштеда 30%
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Изработени од термопластична гума (TPR). Отпорни за хемиски влијанија.  Сет од...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на секачот 240mm / ширина на секачот 60mm / висина на секачот 90mm. Квалитет...
740 МКД
Sačuvano u omiljne
Ширина 19mm / должина 48mm / дебелина 0.5mm Високојаглероден SK5 челик. Одговараат ...
130 МКД
Sačuvano u omiljne
Сетот содржи 2 скалпела со ширина на сечило 9mm, и еден скалпел со ширина 18 mm, те. ...
430 МКД
Sačuvano u omiljne
Должина на скалпелот 154mm / тежина 200g. Засилено метално куќиште, со гумиран прифа...
520 МКД
Скалпел метална рачка 18мм
Скалпел метална рачка 18мм
Скалпери и ножчиња
250
Izaberi količinu
2
1