Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Брусен диск циркон ø115мм, гранулација 40
PROcut

Брусен диск циркон ø115мм, гранулација 40

Шифра на артикл: BD40Z115
Šifra proizvođača: BRUSREZPLO
 • Намена: За обработка на материјали со висока цврстина
 • Абразивен диск за брусење со хартиени ламели
 • Ламелата се наоѓа под агол од 15° во однос на рамен брус
 • За абразивните зрна користен е циркон, гранулација 40
 • Дијаметар на прирабница: ø22.2 мм

 

0 МКД
220 МКД
154 МКД
Заштеда: 66 МКД
Извести ме за попуст
 • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 10 kapsula po ceni od 1.540,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби
 • Абразивен брусен диск со армирани хартиени ламели наменети за обработка на материјали со висока цврстина.
 • Ламелите се под агол од 15° во однос на рамнината на брусење.
 • За абразивните зрне е користен ЦИРКОН.
 • Во внатрешноста на плочата има арматурна мрежа, која обезбедува безбедно и сигурно работење.
 • Гранулација P40 со пречник ø115мм.
 • За работа со брусен диск, треба да се користи аголна брусилица.
 • Металната прирабница обезбедува поцврста и посигурна врска со аголната брусилица.
 • На внатрешниот прстен се означени месецот и годината на производство, како и до кога се препорачува да се користи брусниот диск.
 • Постои можност брусниот диск да ги промени своите својства со текот на времето, што директно влијае на безбедноста и квалитетот и затоа се препорачува да се користи најдоцна во рок од 3 години од датумот на производство.
 • Дијаметарот на прирабницата е 22.2 мм
 • Максималната брзина е 80 m/s.
 • Макс. број на вртежи во минута е 13.300 RPM.
 • Брусните дискови можат да ги користат професионалци: бравари, механичари, молери, монтери, заварувачи, како и сите хобисти.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Брусно резни плочи и дискови
Бренд PROcut
Гранулација 40
Димензија ø115mm
Занает Бравари, Заварувачи, Лакери, Монтери
Материјал Циркон
Намена Наменет е за симнување на боја, рѓа и нечистотија со поголеми рамни површини

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на керамика Макс. број на вртежи: 12.200 вртежи во минута Ди...
370 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на керамика Макс. број на вртежи: 13.300 вртежи во минута Ди...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 6.650 вртежи во м...
1.260 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 12.200 вртежи во ...
420 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За брзо сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 6.650 вртежи во м...
1.250 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За брзо сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 12.200 вртежи во ...
430 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од црн метал За употреба на аголна брус...
45 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од црн метал За употреба на аголна брус...
140 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за отстранување на боја, рѓа и нечистотија од поголеми рамни површини Има жи...
585 МКД
Заштеда 10%
650 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од камен, мермер, керамика, бетон За уп...
230 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од камен, мермер, керамика, бетон За уп...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од камен, мермер, керамика, бетон За уп...
80 МКД
Брусен диск циркон ø115мм, гранулација 40
Брусен диск циркон ø115мм, гранулација 40
Брусно резни плочи и дискови
154
Izaberi količinu
2
1