Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

ПВЦ брусен диск ø127мм
PROcut

ПВЦ брусен диск ø127мм

Шифра на артикл: PVCBD127
Barkod: 8606007996548
Šifra proizvođača: BRUSREZPLO
 • Намена: за отстранување на боја, рѓа и нечистотија од поголеми рамни површини
 • Има жичана структура и има способност да ја вовлече исполираната боја, ‘рѓа во внатрешноста на стуктурата за да не бидат избришани полираните површини
 • За употреба на аголна брусилица
 • Материјал: ПВЦ
 • Дијаметарот на прирабницата е 22.2 мм

 

0 МКД
650 МКД
650 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
 • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 650,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби
 • Абразивен диск за брусење изработен од армиран ПВЦ наменет за отстранување на боја, рѓа и нечистотија од поголеми рамни површини.
 • Има жичана структура и има способност да ја вовлече исполираната боја, ‘рѓа во внатрешноста на стуктурата за да не бидат избришани полираните површини.
 • Внатре во дискот има зајакнувачка мрежа, која обезбедува безбедно и сигурно работење.
 • Доаѓа во дијаметар од 127мм.
 • По завршувањето со брусење, брусниот диск да се истресе и од него да се исфрли иструганата боја и ‘рѓа.
 • За работа со брусен диск, треба да се користи аголна брусилица.
 • Металната прирабница обезбедува поцврста и посигурна врска со аголната брусилица.
 • Дијаметарот на прирабницата е 22.2 мм
 • На внатрешниот прстен се означени месецот и годината на производство, како и до кога се препорачува да се користи брусниот диск.
 • Постои можност брусниот диск да ги промени своите својства со текот на времето, што директно влијае на безбедноста и квалитетот и затоа се препорачува да се користи најдоцна во рок од 3 години од датумот на производство.
 • Брусните дискови можат да ги користат професионалци: бравари, механичари, молери, монтери, заварувачи, како и сите хобисти.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Брусно резни плочи и дискови
Бренд PROcut
Димензија ø127mm
Занает Бравари, Заварувачи, Лакери, Молери и фарбари, Столари
Намена Наменет е за симнување на боја, рѓа и нечистотија со поголеми рамни површини

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на керамика Макс. број на вртежи: 12.200 вртежи во минута Ди...
370 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на керамика Макс. број на вртежи: 13.300 вртежи во минута Ди...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 6.650 вртежи во м...
1.260 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За фино сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 12.200 вртежи во ...
420 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За брзо сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 6.650 вртежи во м...
1.250 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За брзо сечење на бетон, камен, тули Макс. број на вртежи: 12.200 вртежи во ...
430 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од црн метал За употреба на аголна брус...
45 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од црн метал За употреба на аголна брус...
126 МКД
Заштеда 10%
140 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од камен, мермер, керамика, бетон За уп...
230 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од камен, мермер, керамика, бетон За уп...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од камен, мермер, керамика, бетон За уп...
80 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за сечење за елементи направени од црн метал За употреба на аголна брус...
200 МКД
ПВЦ брусен диск ø127мм
ПВЦ брусен диск ø127мм
Брусно резни плочи и дискови
650
Izaberi količinu
2
1