Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Силикон неутрал 280мл транспарент
Беорол

Силикон неутрал 280мл транспарент

Шифра на артикл: SN
Barkod: 8606007998733
Šifra proizvođača: SILIKONI
  • Наменет за надворешна употреба
  • Не ја оштетува бојата и не предизвикува никакви промени на материјалите бидејќи не содржи киселина
  • Отпорност на температури: -50 °C  до 150 °C
  • Температурни примени: +5 °C до 40 °C
  • Потполно сушење (2.3 mm): 18 h

 

0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 450,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Наменет е првенствено за надворешна употреба. Неутралните силикони немаат киселина во себе, па затоа не реагираат со материјалите на кои се нанесуваат. Се користат како замена за Ацетат силиконите на места кои се видливи, бидејќи не ги уништуваат боите, лаковите и не предизвикуваат визуелни промени на материјалите.

Примена: Врвно лепење на широк спектар на градежни матријали, вклучувајќи бетон и цигли. Погоден за материјали како што се: стакло, керамика, челик, алуминиум, пластика итн. Безбоен и без мирис.

Главни карактеристики: Едноставна примена, Висок степен на адхезија на широк спектар на различни материјали, вклучувајќи бетон и тули. Почетна точка на врзување: 5-10 мин. Целосно сушење (2,3 mm): 18 ч. Отпорност на температура: -50°C до 150°C.

 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Силикони
Боја Транспарентна
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Електричари, Керамичари, Молери и фарбари, Монтери, Паркетари, Столари, Хоби
Зафатнина 280ml
Намена Универзален силикон

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За монтажа и лепење на материјали како што се метал, алуминиум, стакло, пластика, дрв...
410 МКД
Sačuvano u omiljne
За запечатување камен, дрво, стакло, плочки, метал и цврст ПВЦ материјал И ма з...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за лепење на различни градежни материјали. За пополнување на пукнатини, оста...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За поврзување на споеви во аквариуми и лепење стакло и керамички материјали Безопасн...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
261 МКД
Заштеда 10%
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Силикон неутрал 280мл транспарент
Силикон неутрал 280мл транспарент
Силикони
450
Izaberi količinu
2
1