Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Силикон санитар 280мл транспарент
Беорол

Силикон санитар 280мл транспарент

Шифра на артикл: SST
Barkod: 8606007997514
Šifra proizvođača: SILIKONI
  • За внатрешни работи
  • За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност и изложеност на вода
  • Нема разредувач
  • Отпорен на мувла, антиалергичен
  • Отпорност на температура: -40°C до +120°C

 

0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Беорол силикон за санитарија е трајно еластичен еднокомпонентен силиконски кит наменет за запушување при внатрешна работа.

Употреба: за запушување и лепење стакло, дрво, метал, керамика, PVC и градежни елементи при услови на висока влажност и изложеност под влијание на вода.

Главни карактеристики: долготрајна отпорност на мувла, антибактериски, одлично спојување, одлична еластичност, висока стабилност, без растворувач, отпорен на температура од -40°C до +120°C

Карактеристика Вредност
Kатегорија Силикони
Боја Транспарентна
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Електричари, Керамичари, Молери и фарбари, Монтери, Паркетари, Столари, Хоби
Зафатнина 280ml
Намена Силикон за санитарии

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За монтажа и лепење на материјали како што се метал, алуминиум, стакло, пластика, дрв...
410 МКД
Sačuvano u omiljne
За запечатување камен, дрво, стакло, плочки, метал и цврст ПВЦ материјал И ма з...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за надворешна употреба Не ја оштетува бојата и не предизвикува никакви проме...
450 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за лепење на различни градежни материјали. За пополнување на пукнатини, оста...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За поврзување на споеви во аквариуми и лепење стакло и керамички материјали Безопасн...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Силикон санитар 280мл транспарент
Силикон санитар 280мл транспарент
Силикони
290
Izaberi količinu
2
1