Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Силикон ацетат универзал 280мл сив
Беорол

Силикон ацетат универзал 280мл сив

Шифра на артикл: SUS
Barkod: 8606007997477
Šifra proizvođača: SILIKONI
  • За надворешни и внатрешни работи
  • Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски
  • Отпорност на температура: -40°C до +150°C

 

0 МКД
260 МКД
260 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 260,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Беорол универзален силикон е трајно еластичен еднокомпонентен силиконски кит наменет за запушување, за надворешна и внатрешна работа.

Употреба: за запушување и лепење стакло, дрво, метал, керамика, PVC и градежни елементи.

Главни карактеристики: одлично поврзување, одлична еластичност, висока стабилност, UV отпорен, без растворувач, антибактериски, отпорен на температура од -40°C до +120°C.

Боја: сива. Одговара на RAL бојата 8028.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Силикони
Боја Сива
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Електричари, Керамичари, Молери и фарбари, Монтери, Паркетари, Столари, Хоби
Зафатнина 280ml
Намена Универзален силикон

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За монтажа и лепење на материјали како што се метал, алуминиум, стакло, пластика, дрв...
410 МКД
Sačuvano u omiljne
За запечатување камен, дрво, стакло, плочки, метал и цврст ПВЦ материјал И ма з...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за надворешна употреба Не ја оштетува бојата и не предизвикува никакви проме...
450 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за лепење на различни градежни материјали. За пополнување на пукнатини, оста...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За поврзување на споеви во аквариуми и лепење стакло и керамички материјали Безопасн...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
234 МКД
Заштеда 10%
260 МКД
Силикон ацетат универзал 280мл сив
Силикон ацетат универзал 280мл сив
Силикони
260
Izaberi količinu
2
1