Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Силикон аквариум 280мл
Беорол

Силикон аквариум 280мл

Шифра на артикл: SA
Barkod: 8606007997538
Šifra proizvođača: SILIKONI
  • За поврзување на споеви во аквариуми и лепење стакло и керамички материјали
  • Безопасни за рибите и водната флора
  • Отпорност на температура: -50°C до +200°C

 

0 МКД
340 МКД
340 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 340,01 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Силиконот за аквариуми е трајно еластичен еднокомпонентен силиконски кит наменет за запечатување во надворешни и внатрешни работи.

Примена: за поврзување на споеви при изработка на аквариуми, за лепење материјали од стакло, керамика, алуминиум, дрво, PVC и други пластични материјали.

Главни карактеристики: безопасен за рибите и водната флора, одлично поврзување, висока еластичност и стабилност, отпорен на UV зрачење и температури од -50°C до +200°C.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Силикони
Боја Транспарентна
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Градинари, Изолатори, Керамичари, Монтери, Хоби
Зафатнина 280ml
Намена Силикон за аквариуми

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За монтажа и лепење на материјали како што се метал, алуминиум, стакло, пластика, дрв...
410 МКД
Sačuvano u omiljne
За запечатување камен, дрво, стакло, плочки, метал и цврст ПВЦ материјал И ма з...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за надворешна употреба Не ја оштетува бојата и не предизвикува никакви проме...
450 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за лепење на различни градежни материјали. За пополнување на пукнатини, оста...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
261 МКД
Заштеда 10%
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
260 МКД
Силикон аквариум 280мл
Силикон аквариум 280мл
Силикони
340
Izaberi količinu
2
1