Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Креп трака Фасадна Стандард 36mm x 33m
Беорол

Креп трака Фасадна Стандард 36mm x 33m

Шифра на артикл: FASK3633
Šifra proizvođača: FASK_TRAKE
  • За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се работат на отворено
  • Вид на лепак: Природен каучук со отпорност на температура до 80ᵒC
  • Препорачана саатнина за симнување од површина е 48h
  • Вкупна дебелина на трака: 145μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 36мм x 33м
0 МКД
90 МКД
90 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Facade Standard е креп трака наменета за заштита на внатрешни и надворешни површини при изведување на молерски работи. Траката се карактеризира со лепак од природен каучук и температурна отпорност до 80ᵒC. Наменета е професионални и полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површината траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава површината чиста после отстранување на траката. Со својот висококвалитетен лепак и хартија овозможува употреба во внатрешен и надворешен простор што ја прави идеална повеќенаменска трака. Отпорна е на високи температурни и атмосферски влијанија и при одлепување не остава траги од лепак ниту се кине. Се препорачува да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон, дрво, PVC, метал. Вкупна дебелина на траката е 145μm (хартија+лепак). Боја Жолта. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Креп трака facade standard
Боја Жолта
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 36mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари, Фасадери
Материјал Крепувана хартија
Отпорност на температура 80ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Препорачана саатнина за симнување на траки 48х
Тип Креп трака Facade Standard
Употреба Надворешна употреба

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
80 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
60 МКД
Креп трака Фасадна Стандард 36mm x 33m
Креп трака Фасадна Стандард 36mm x 33m
Креп трака facade standard
90
Izaberi količinu
2
1