Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Креп трака Фасадна Стандард 48mm x 33m
Беорол

Креп трака Фасадна Стандард 48mm x 33m

Шифра на артикл: FASK4833
Šifra proizvođača: FASK_TRAKE
  • За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се работат на отворено
  • Вид на лепак: Природен каучук со отпорност на температура до 80ᵒC
  • Препорачана саатнина за симнување од површина е 48h
  • Вкупна дебелина на трака: 145μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 48мм x 33м

 

0 МКД
120 МКД
120 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
6
12
18
24
30
36
42
48
54
60
66
72
78
84
90
96
102
108
114
120
126
132
138
144
150
156
162
168
174
180
186
192
198
204
210
216
222
228
234
240
246
252
258
264
270
276
282
288
294
300
306
312
318
324
330
336
342
348
354
360
366
372
378
384
390
396
402
408
414
420
426
432
438
444
450
456
462
468
474
480
486
492
498
504
510
516
522
528
534
540
546
552
558
564
570
576
582
588
594
600
606
612
618
624
630
636
642
648
654
660
666
672
678
684
690
696
702
708
714
720
726
732
738
744
750
756
762
768
774
780
786
792
798
804
810
816
822
828
834
840
846
852
858
864
870
876
882
888
894
900
906
912
918
924
930
936
942
948
954
960
966
972
978
984
990
996
1002
1008
1014
1020
1026
1032
1038
1044
1050
1056
1062
1068
1074
1080
1086
1092
1098
1104
1110
1116
1122
1128
1134
1140
1146
1152
1158
1164
1170
1176
1182
1188
1194
1200
1206
1212
1218
1224
1230
1236
1242
1248
1254
1260
1266
1272
1278
1284
1290
1296
1302
1308
1314
1320
1326
1332
1338
1344
1350
1356
1362
1368
1374
1380
1386
1392
1398
1404
1410
1416
1422
1428
1434
1440
1446
1452
1458
1464
1470
1476
1482
1488
1494
1500
1506
1512
1518
1524
1530
1536
1542
1548
1554
1560
1566
1572
1578
1584
1590
1596
1602
1608
1614
1620
1626
1632
1638
1644
1650
1656
1662
1668
1674
1680
1686
1692
1698
1704
1710
1716
1722
1728
1734
1740
1746
1752
1758
1764
1770
1776
1782
1788
1794
1800
1806
1812
1818
1824
1830
1836
1842
1848
1854
1860
1866
1872
1878
1884
1890
1896
1902
1908
1914
1920
1926
1932
1938
1944
1950
1956
1962
1968
1974
1980
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 6 kapsula po ceni od 720,06 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Facade Standard е креп трака наменета за заштита на внатрешни и надворешни површини при изведување на молерски работи. Траката се карактеризира со лепак од природен каучук и температурна отпорност до 80ᵒC. Наменета е професионални и полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површината траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава површината чиста после отстранување на траката. Со својот висококвалитетен лепак и хартија овозможува употреба во внатрешен и надворешен простор што ја прави идеална повеќенаменска трака. Отпорна е на високи температурни и атмосферски влијанија и при одлепување не остава траги од лепак ниту се кине. Се препорачува да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон, дрво, PVC, метал. Вкупна дебелина на траката е 145μm (хартија+лепак). Боја Жолта. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Креп трака facade standard
Боја Жолта
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 48mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари, Фасадери
Материјал Крепувана хартија
Отпорност на температура 80ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Препорачана саатнина за симнување на траки 48х
Тип Креп трака Facade Standard
Употреба Надворешна употреба

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
80 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
60 МКД
Креп трака Фасадна Стандард 48mm x 33m
Креп трака Фасадна Стандард 48mm x 33m
Креп трака facade standard
120
Izaberi količinu
2
1