Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Креп трака Фасадна Стандард 30mm x 33m
Беорол

Креп трака Фасадна Стандард 30mm x 33m

Шифра на артикл: FASK3033
Šifra proizvođača: FASK_TRAKE
  • За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се работат на отворено
  • Вид на лепак: Природен каучук со отпорност на температура до 80ᵒC
  • Препорачана саатнина за симнување од површина е 48h
  • Вкупна дебелина на трака: 145μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 30мм x 33м

 

0 МКД
80 МКД
80 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
130
140
150
160
170
180
190
200
210
220
230
240
250
260
270
280
290
300
310
320
330
340
350
360
370
380
390
400
410
420
430
440
450
460
470
480
490
500
510
520
530
540
550
560
570
580
590
600
610
620
630
640
650
660
670
680
690
700
710
720
730
740
750
760
770
780
790
800
810
820
830
840
850
860
870
880
890
900
910
920
930
940
950
960
970
980
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 10 kapsula po ceni od 800,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Facade Standard е креп трака наменета за заштита на внатрешни и надворешни површини при изведување на молерски работи. Траката се карактеризира со лепак од природен каучук и температурна отпорност до 80ᵒC. Наменета е професионални и полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површината траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава површината чиста после отстранување на траката. Со својот висококвалитетен лепак и хартија овозможува употреба во внатрешен и надворешен простор што ја прави идеална повеќенаменска трака. Отпорна е на високи температурни и атмосферски влијанија и при одлепување не остава траги од лепак ниту се кине. Се препорачува да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон, дрво, PVC, метал. Вкупна дебелина на траката е 145μm (хартија+лепак). Боја Жолта. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Креп трака facade standard
Боја Жолта
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 30mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари, Фасадери
Материјал Крепувана хартија
Отпорност на температура 80ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Препорачана саатнина за симнување на траки 48х
Тип Креп трака Facade Standard
Употреба Надворешна употреба

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
60 МКД
Креп трака Фасадна Стандард 30mm x 33m
Креп трака Фасадна Стандард 30mm x 33m
Креп трака facade standard
80
Izaberi količinu
2
1