Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Ракавици Redwing prevent
PROtect

Ракавици Redwing prevent

Шифра на артикл: RPREV
Šifra proizvođača: RUKAVICE
  • Намена: за груба работа во градежништвото и индустријата за градежни материјали
  • Материјал: Полиестер / Памук
  • Изработена од цврсто предиво, дланката е обложена со слој од подебел латекс

 

0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • XL
OK
Количина: 1 Par
2
1
Kupuju se u pakovanju od 12 kapsula po ceni od 2.160,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Ракавиците Redwing Prevent се изработени од цврсто предиво, мешавина од полиестер и памук. Дланката е обложена со дебел слој на латекс. Наменети се за груби работи во градежната индустрија и индустрија за градежни матријали. 

 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни ракавици
Бренд PROtect
Занает Армирачи, Бравари, Водоинсталатери, Градинари, Електричари, Заварувачи, Ѕидари, Изолатори, Каменорезци, Керамичари, Махничари, Монтери, Столари, Тесари, Фасадери
Материјал Полиестер/Latex
Намена Се препорачува за тешки градежни работи, за индустриски работи

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: Работилници и индустрии Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За заварувачки работи Материјал: Кожа Имаат сертификат за заварување од тип...
601 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За пакување, транспорт и логистика Материјал: Памук / PVC Димензии: 10.5&qu...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за груби градежни работи Материјал: кожа / платно Големина: 10" (25,5 ...
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За груби градежни работи Материјал: Кожа / платно Димензии: 10.5" &n...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Ракавици Redwing prevent
Ракавици Redwing prevent
Заштитни ракавици
180
Izaberi količinu
2
1