Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Ракавици тритон-нитрилни
PROtect

Ракавици тритон-нитрилни

Шифра на артикл: RT
Šifra proizvođača: RUKAVICE
  • Намена: Работилници и индустрии
  • Материјал: Полиестер / Нитрил
  • Отпорни на масло и бензин

 

0 МКД
130 МКД
130 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • L
  • XL
OK
Количина: 1 Par
2
1
Kupuju se u pakovanju od 12 kapsula po ceni od 1.560,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Ракавици Triton се нитрилни ракавици со полиестерска основа. Одлична отпорност на масло и бензин ги прави многу погодни за механичарски работилници и слични услови за работа. Многу добро припојување на дланката ја прави оваа ракавица вистински избор при работа со ситни делови и алати. Достапни се во две големини: L и XL.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни ракавици
Бренд PROtect
Занает Бравари, Водоинсталатери, Гипсари, Градинари, Електричари, Ѕидари, Изолатори, Каменорезци, Керамичари, Махничари, Монтери, Паркетари, Столари, Тапетари, Тесари, Фасадери
Материјал Полиестер/Нитрил
Намена Се препорачува за работи во автомобилска индустрија

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За заварувачки работи Материјал: Кожа Имаат сертификат за заварување од тип...
601 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За пакување, транспорт и логистика Материјал: Памук / PVC Димензии: 10.5&qu...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за груби градежни работи Материјал: кожа / платно Големина: 10" (25,5 ...
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За груби градежни работи Материјал: Кожа / платно Димензии: 10.5" &n...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: Работилници и индустрии Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
120 МКД
Ракавици тритон-нитрилни
Ракавици тритон-нитрилни
Заштитни ракавици
130
Izaberi količinu
2
1