Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Ракавици Demetra
PROject

Ракавици Demetra

Шифра на артикл: RD
Barkod: 8605043406431
Šifra proizvođača: RUKAVICE
  • Намена: За градежни работи
  • Материјал: Кожа
  • Имаат стандард EN ISO 388

 

0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
1
2
3
4
5
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Наменети се работа во магацин, транспорт, во машинска, метална и градежна индустрија како и за земјоделски работи. Произведени се од говедска мека кожа  со ластик во долниот дел од ракавицата за подобро припојување до зглобот. Исклучително се удобни, меки, лесни, флексибилни и идеални се за заштита при груби работи. Достапни се во големина од 10“. Должина 27 cm. Ракавиците поседуваат стандард EN ISO 388 (против механичко абење, сечење на остри делови, кинење, пробивање и удари). 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни ракавици
Бренд PROject, PROtect
Занает Водоинсталатери, Керамичари, Махничари, Монтери, Паркетари, Столари, Тапетари, Хоби
Материјал Latex

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: Работилници и индустрии Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За заварувачки работи Материјал: Кожа Имаат сертификат за заварување од тип...
601 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За пакување, транспорт и логистика Материјал: Памук / PVC Димензии: 10.5&qu...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за груби градежни работи Материјал: кожа / платно Големина: 10" (25,5 ...
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За груби градежни работи Материјал: Кожа / платно Димензии: 10.5" &n...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Ракавици Demetra
Ракавици Demetra
Заштитни ракавици
400
Izaberi količinu
2
1