Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Ракавици Bunter бели
PROtect

Ракавици Bunter бели

Шифра на артикл: RBUNGB
Šifra proizvođača: RUKAVICE
  • Материјал: Полиестер/Полиуретан
  • Антистатички
  • Отпорни се на растворувачи, масла и масти

 

0 МКД
90 МКД
90 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • L
  • M
  • S
  • XL
OK
Количина: 1 Par
2
1
Kupuju se u pakovanju od 12 kapsula po ceni od 1.080,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Ракавици Bunter бели се полиуретански ракавици чиј плетен дел е изработен од полиестер. Тенкиот слој од полиуретан обезбедува одлично чувство додека работите, истовремено обезбедувајќи високо држење на алатот или работното парче. Во исто време, овие ракавици се антистатички, што ги прави погодни за работа во електроиндустријата. Отпорни се на растворувачи, масла и маснотии.

Достапни се во 4 големини: S, M, L и XL.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни ракавици
Боја Бела
Бренд PROtect
Занает Бравари, Водоинсталатери, Гипсари, Електричари, Изолатори, Каменорезци, Керамичари, Лакери, Махничари, Молери и фарбари, Монтери, Паркетари, Столари, Тапетари, Фасадери
Материјал Полиестер/Полиуретан
Намена За молерски работи

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: Работилници и индустрии Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За заварувачки работи Материјал: Кожа Имаат сертификат за заварување од тип...
601 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За градинарство Материјал: Полиестер / Нитрил Големина: L  
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За пакување, транспорт и логистика Материјал: Памук / PVC Димензии: 10.5&qu...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: за груби градежни работи Материјал: кожа / платно Големина: 10" (25,5 ...
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За груби градежни работи Материјал: Кожа / платно Димензии: 10.5" &n...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За употреба во зимски период Материјал: Полиестер / Латекс Плетена ракавица...
360 МКД
Ракавици Bunter бели
Ракавици Bunter бели
Заштитни ракавици
90
Izaberi količinu
2
1