Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Ваљак Глет 25cm Ø8 резерва
Беорол

Ваљак Глет 25cm Ø8 резерва

Шифра на артикл: VGR258
Barkod: 8605043408602
Šifra proizvođača: VALJCI_SPR
  • Намена: За нанесување малтер и малтер на ѕидови или тавани, за запечатување споеви помеѓу гипс картон
  • Исто така погоден за покривање на микро-перфорирани, самолепливи ленти за фугирање или фиберглас
  • Материјал: 100% Полиамид
  • Димензии: ø45 x 250мм
  • На овој артикал му одговара RV258 - Рачка за ваљак 25цм ø8

 

0 МКД
440 МКД
396 МКД
Заштеда: 44 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 396,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Ваљак за глет е погоден за нанесување на глет маса и малтер на ѕидови или плафони, за пополнување на спојувања помеѓу гипсани плочи и за покривање на микро-перфорирани, самолепливи или fiberglas трака за фугирање (трака за гипсани ѕидови). Овој вид на специјализиран ваљак за фарбање направен е од 16 mm долги издржливи полиамидни влакна, врзани за јадро со технологија на термофузија. Дијаметар 45mm, ширина 25cm.  Специјален дизајн на овој ваљак му овозможува ниско прскање и рамномерно нанесување на глет маса и исполнување на третираната површина. Поефикасно од традиционален алат за нанесување на матријал чија употреба бара повеќе време и бара почесто дополнување на матријал.  Посебно осмислена структура на чек предизвикува ваљакот да апсорбира голема количина на матријал и рамномерно да го шири глетот. Масата се нанесува 30-50% поврзо и со помалку напор. Ваљакот не се крши, не остава влакна. Лесно се чисти после употреба. 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Ваљаци за специјални премази
Бренд Беорол
Занает Гипсари, Молери и фарбари
Материјал 100% Полиамид

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија, должи...
165 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија Должи...
150 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За израмнување на епоксидни премази и самолиени подови Со третирање на подло...
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија, должи...
210 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија, должи...
270 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија, должи...
160 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија, должи...
145 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: За нанесување на епоксидни премази Направено со процес на термофузија Должи...
100 МКД
Ваљак Глет 25cm Ø8 резерва
Ваљак Глет 25cm Ø8 резерва
Ваљаци за специјални премази
396
Izaberi količinu
2
1