Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Церада универзална 6x8м
Беорол

Церада универзална 6x8м

Шифра на артикл: CU6X8
Barkod: 8606106732405
Šifra proizvođača: CERADE
  • Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да бидат во допир со надворешни влијанија
  • Изработена е од PE Tarpaulin, отпорна е на вода, мувла и останати атмосферски влијанија
  • Прстените се изработени од алуминиум 
  • Засилени агли со провлечено PP jaже
  • Тежина: 80gr/m²

 

 

 

0 МКД
2.020 МКД
2.020 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 2.019,99 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Димензии: димензија на сечење 6m x 8m, тежина на церада е 80g/m2.
Материјали: PE влакна, PP јаже
Боја: сина
Зајакнување: Отпорот на кинење е 350 N/inc
Опис: Се користи како заштита од сонце и вода или за складирање на материјали кои не треба да бидат во контакт со надворешни влијанија. На секои 100 cm има алуминиумски прстен со дијаметар од 23 mm низ кој поминува јажето за постабилно прицврстување. На секој агол има пластичен црн триаголник со отвор за јаже. Отпорот на УВ е 200 kLy (Kilolangley), отпорен е на вода, мувла и други атмосферски услови.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Церади
Боја Сина
Бренд Беорол
Димензија 580 x 790cm
Занает Градинари, Ѕидари, Керамичари, Лакери, Махничари, Молери и фарбари, Монтери, Фасадери, Хоби
Материјал PE Tarpaulin
Намена Повеќенаменска универзална церада од PE Tarpaulin идеална е за разни намени во домаќинството
Тежина 80gr/m2
Тип Универзална

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Церади CU4X5
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
990 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU3X4
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
610 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU2X3
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU6X10
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
2.950 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU5X8
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
1.730 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU5X6
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
1.270 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU4X6
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
1.008 МКД
Заштеда 10%
1.120 МКД
Sačuvano u omiljne
Церади CU3X5
Се употребува како заштита од сонце, вода или за чување на материјали кои не треба да...
740 МКД
Церада универзална 6x8м
Церада универзална 6x8м
Церади
2.020
Izaberi količinu
2
1