Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Заштитни Quatro патики S3, длабоки
PROtect

Заштитни Quatro патики S3, длабоки

Шифра на артикл: ZQPD
Šifra proizvođača: OBUCA

 

 • Длабоки антистатички работни патики 
 •  Степен на заштита: S3, стандард EN ISO 20345:2011
 •  Матријали: Горниот дел- вештачко PU ткаење и nubuk / Ѓон - EVA, RB, TPU / заштитен матријал: композит и кевлар
 •  Заштитна капа од композит, флексибилен неметален лист од кевлар за заштита по должина на целиот табан 
 •  Противлизгачки SRC ѓон, отпорен на абење, масло и нафта, во областа на петата се наоѓа апсорбер на енергија

 

0 МКД
4.670 МКД
4.670 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 4.670,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Модел: Quatro патики длабоки антистатички
Степен на заштита: S3, стандард EN ISO 20345:2011
Materijali: Горниот дел- вештачко PU ткаење и nubuk / Внатрешна постава-синтетичка текстилна мрежичка / Ѓон- EVA,RB,TPU / заштитни матријали: композит и кевлар 
Боја: црно-плава. Тежина: 1.3kg
Намена: Армирачи, градинари, бравари, декоратери, молери, електричари, фасадери, гипсари, за хоби употреба, изолатори, каменорезци, керамичари, лакери, механичари, молери и фарбари, монтери, паркетари, столари, тапетари, тесари, водоинсталатери, ѕидари 
Опис: Направени се од квалитетни матријали. Наменети се за работа во сите услови: влажни, суви, ладни и топли. Поседуваат заштитна капа од композит (вбризган полимер) и флексибилен неметален лист од кевлар кој овозможува максимална заштита по должина на целиот табан. Противлизгачки, SRC ѓон е изработен од повеќе матријали кои гарантираат голема удобност и издржливост: EVA пена, гума и термопластичен полиуретан. Ѓонот е отпорен на абење, разни масла и нафта. Не е отпорен на сулфурна киселина. Во областа на петата се наоѓа апсорбер на енергија. 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни чевли и чизми
Бренд PROtect
Занает Армирачи, Бравари, Водоинсталатери, Гипсари, Градинари, Електричари, Заварувачи, Ѕидари, Изолатори, Каменорезци, Керамичари, Махничари, Монтери, Тесари, Фасадери
Материјал Кожа/Полиуретан
Намена Заштитни чевли

Слични производи

Sačuvano u omiljne
 Антистатички работни патики   Степен на заштита: O1, стандард EN ISO...
3.250 МКД
Големина
42
43
45
Sačuvano u omiljne
 Плитки антистатички работни патики   Степен на заштита: S3, стандард...
4.420 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
Антистатички PVC чизми Степен на заштита: O1, стандард EN ISO 20347:2012 Противлизг...
840 МКД
Големина
39
40
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011  Горниот дел: вештачко ...
4.100 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011  Горниот дел: вештачко ...
4.000 МКД
Големина
41
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита O1 SRC,  по EN ISO 20347 стандард Матријал: Кожа / Полиу...
1.900 МКД
Големина
46
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард  Матријал: Кожа ...
2.100 МКД
Големина
39
40
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард  Матријал: Кожа ...
2.150 МКД
Големина
45
46
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард Матријал: Кожа / Полиуретан...
1.800 МКД
Големина
45
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард Матријал: Кожа / Полиуретан...
1.900 МКД
Големина
39
46
47
Заштитни Quatro патики S3, длабоки
Заштитни Quatro патики S3, длабоки
Заштитни чевли и чизми
4.670
Izaberi količinu
2
1