Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Универзална креп трака Indoor Professional, 18мм x 33м, 70ᵒC
Беорол

Универзална креп трака Indoor Professional, 18мм x 33м, 70ᵒC

Шифра на артикл: BK18
Šifra proizvođača: BK_TRAKE
  • За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи
  • Издржливост: 70°C / 90мин
  • Вид на лепак: solvent (природен каучук)
  • Вкупна дебелина на трака: 135μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 18мм x 33м

 

16
32
48
64
80
96
112
128
144
160
176
192
208
224
240
256
272
288
304
320
336
352
368
384
400
416
432
448
464
480
496
512
528
544
560
576
592
608
624
640
656
672
688
704
720
736
752
768
784
800
816
832
848
864
880
896
912
928
944
960
976
992
1008
1024
1040
1056
1072
1088
1104
1120
1136
1152
1168
1184
1200
1216
1232
1248
1264
1280
1296
1312
1328
1344
1360
1376
1392
1408
1424
1440
1456
1472
1488
1504
1520
1536
1552
1568
1584
1600
1616
1632
1648
1664
1680
1696
1712
1728
1744
1760
1776
1792
1808
1824
1840
1856
1872
1888
1904
1920
1936
1952
1968
1984
2000
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Indoor Professional е креп трака наменета за заштита на внатрешни површини при изведување на молерски работи. Траката е карактеристична по лепак од природен каучук и температурна отпорност до 70ᵒC. Наменета е за полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површина траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава чиста површината после отстранување на траката. При одлепување после 48h траката не се кине и не остава траги од лепак на површината. Препорачано е да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон, дрво, PVC, метал. Траката не е препорачливо да се држи подолго од една недела како на високи така и на ниски температури. Вкупна дебелина на траката е 135μm (хартија+лепак). Боја: Бела.

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост. 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Универзални креп траки
Бренд Беорол
Занает Молери и фарбари

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
60 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
120 МКД
Универзална креп трака Indoor Professional, 18мм x 33м, 70ᵒC
Универзална креп трака Indoor Professional, 18мм x 33м, 70ᵒC
Универзални креп траки
0
Izaberi količinu
2
1