Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Универзална креп трака Indoor Professional, 24мм x 33м, 70ᵒC
Беорол

Универзална креп трака Indoor Professional, 24мм x 33м, 70ᵒC

Шифра на артикл: BK24
Šifra proizvođača: BK_TRAKE
  • За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи
  • Издржливост: 70°C / 90мин
  • Вид на лепак: solvent (природен каучук)
  • Вкупна дебелина на трака: 135μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 24мм x 33м

 

0 МКД
60 МКД
60 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
12
24
36
48
60
72
84
96
108
120
132
144
156
168
180
192
204
216
228
240
252
264
276
288
300
312
324
336
348
360
372
384
396
408
420
432
444
456
468
480
492
504
516
528
540
552
564
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 12 kapsula po ceni od 720,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби
помош

Indoor Professional е креп трака наменета за заштита на внатрешни површини при изведување на молерски работи. Траката е карактеристична по лепак од природен каучук и температурна отпорност до 70ᵒC. Наменета е за полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површина траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава чиста површината после отстранување на траката. При одлепување после 48h траката не се кине и не остава траги од лепак на површината. Препорачано е да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон, дрво, PVC, метал. Траката не е препорачливо да се држи подолго од една недела како на високи така и на ниски температури. Вкупна дебелина на траката е 135μm (хартија+лепак). Боја: Бела.

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Универзални креп траки
Боја Бела
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 24mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари
Материјал Крепувана хартија
Намена Погодна за разни видови на површини
Отпорност на температура 70ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Препорачана саатнина за симнување на траки 48х
Тип Креп трака Indoor Standard
Употреба Внатрешна употреба
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
50 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
70 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на внатрешните површини при изведување на молерисувачки работи Издржливос...
120 МКД
Универзална креп трака Indoor Professional, 24мм x 33м, 70ᵒC
Универзална креп трака Indoor Professional, 24мм x 33м, 70ᵒC
Универзални креп траки
60
Izaberi količinu
2
1