Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м
Беорол

Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м

Шифра на артикл: SENW3033
Šifra proizvođača: SENW_TRAKE
  • За површини кои бараат посебно внимание, како што се тапети, свежо обоени ѕидови, обоени ѕидови, кујнски елементи
  • Вид на лепак: Акрилен лепак со отпорност на температура до 100°C
  • Препорачана часовна стапка за отстранување на траката 21 ден
  • Траката е отпорна на УВ и водоотпорна
  • Димензии: 30мм х 33м

 

0 МКД
220 МКД
220 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 10 kapsula po ceni od 2.200,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Траката е изработена од Washi хартија која е рачно изработена. По потекло е од Јапонија. Идеална е за површини кои бараат посебно внимание, како што се тапети, свежо обоени ѕидови, обоени ѕидови, кујнски елементи. Траката има фин акрилен лепак кој може да остане на чувствителните површини до 21 ден по што се отстранува без никаков остаток на лепак или оштетување. Траката е исклучително тенка, но силна, и дава можност веднаш да се видат несовршеностите на третираната површина. Траката е отпорна на УВ и водоотпорна. Не протекува боја, па затоа е одлична за извлекување на остри рабови. Лесно се свиткува и може да се пишува по неа, не ја користете за лакирани површини или ѕидови кои немаат основа.

Напомена: За најдобри перформанси пред лепењето, површината на која се лепи траката мора да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и други материи. Поради природата на производот, перформансите може да се намалат со текот на времето. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашите производи за нивната индивидуална примена и да ја погледнат спецификацијата на производот во целост пред употреба.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Osetljive površine Washi papir trake
Боја Виолетова
Бренд Беорол
Вид на лепак Акрилен лепак
Димензија 30mm x 33m
Занает Молери и фарбари, Паркетари, Столари
Отпорност на температура 100ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За површини кои бараат посебно внимание, како што се тапети, свежо обоени ѕидови, обо...
360 МКД
Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м
Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м
Osetljive površine Washi papir trake
220
Izaberi količinu
2
1