Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м
Беорол

Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м

Шифра на артикл: SENW3033
Šifra proizvođača: SENW_TRAKE
  • За површини кои бараат посебно внимание, како што се тапети, свежо обоени ѕидови, обоени ѕидови, кујнски елементи
  • Вид на лепак: Акрилен лепак со отпорност на температура до 100°C
  • Препорачана часовна стапка за отстранување на траката 21 ден
  • Траката е отпорна на УВ и водоотпорна
  • Димензии: 30мм х 33м

 

0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби
помош

Траката е изработена од Washi хартија која е рачно изработена. По потекло е од Јапонија. Идеална е за површини кои бараат посебно внимание, како што се тапети, свежо обоени ѕидови, обоени ѕидови, кујнски елементи. Траката има фин акрилен лепак кој може да остане на чувствителните површини до 21 ден по што се отстранува без никаков остаток на лепак или оштетување. Траката е исклучително тенка, но силна, и дава можност веднаш да се видат несовршеностите на третираната површина. Траката е отпорна на УВ и водоотпорна. Не протекува боја, па затоа е одлична за извлекување на остри рабови. Лесно се свиткува и може да се пишува по неа, не ја користете за лакирани површини или ѕидови кои немаат основа.

Напомена: За најдобри перформанси пред лепењето, површината на која се лепи траката мора да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и други материи. Поради природата на производот, перформансите може да се намалат со текот на времето. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашите производи за нивната индивидуална примена и да ја погледнат спецификацијата на производот во целост пред употреба.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Osetljive površine Washi papir trake
Боја Виолетова
Бренд Беорол
Вид на лепак Акрилен лепак
Димензија 30mm x 33m
Занает Молери и фарбари, Паркетари, Столари
Отпорност на температура 100ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Trenutno nema komentara
Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м
Sensitive трака 21 ден UV (Washi Хартија) 30мм x 33м
Osetljive površine Washi papir trake
250
Izaberi količinu
2
1