Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Креп трака Deco line 18мм x 33м
Беорол

Креп трака Deco line 18мм x 33м

Шифра на артикл: PLK1833
Šifra proizvođača: PLK TRAKE
  • За прецизно бојадисување на површини, декоративни работи, заштита на гипскертон плочи
  • Издржливост: 80°C / 90мин
  • Вид на лепак: solvent (природен каучук)
  • Вкупна дебелина на трака: 120μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 18мм x 33м
0 МКД
60 МКД
60 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
16
32
48
64
80
96
112
128
144
160
176
192
208
224
240
256
272
288
304
320
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 16 kapsula po ceni od 960,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Perfect line е креп трака наменета за извлекување на прецизни линии и раздвојување на бои при кречење и фарбање. Траката се карактеризира со лепак од природен каучук и температурна отпорност до 80ᵒC. Наменета е за професионални и полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површината, траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава површината чиста после отстранување на траката. Траката се препорачува за изведување на декоративни работи а посебно за комбинирање на неколку техники. Еластична хартија ѝ дава на траката можност да се употребува и на заоблени површини. Комбинација на хартија и лепак на оваа трака ѝ оневозможува пробивање на боја на залепената површина при изведување на работи. Вкупна дебелина на траката е 120μm (хартија+лепак). Боја: Зелена. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Креп трака perfect line
Боја Зелена
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 18mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари
Материјал Крепувана хартија
Намена Бојадисување на прецизни линии
Отпорност на температура 80ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Перформанси 3 ECO
Препорачана саатнина за симнување на траки 48х
Тип Креп трака Perfect Line
Употреба Внатрешна употреба

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За прецизно бојадисување на површини, декоративни работи, заштита на гипскертон плочи...
140 МКД
Sačuvano u omiljne
За прецизно бојадисување на површини, декоративни работи, заштита на гипскертон плочи...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
За прецизно бојадисување на површини, декоративни работи, заштита на гипскертон плочи...
110 МКД
Sačuvano u omiljne
За прецизно бојадисување на површини, декоративни работи, заштита на гипскертон плочи...
70 МКД
Креп трака Deco line 18мм x 33м
Креп трака Deco line 18мм x 33м
Креп трака perfect line
60
Izaberi količinu
2
1