Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Креп трака за заштита на Врата и Прозорци 24mm x 33m
Беорол

Креп трака за заштита на Врата и Прозорци 24mm x 33m

Шифра на артикл: DK2433
Šifra proizvođača: DK_TRAKE
  • Намена: заштита на врата и прозорци при бојадисување
  • Вид на лепак: Природен каучук со отпорност на температура до 80ᵒC
  • Препорачана саатнина за симнување е 48h
  • Вкупна дебелина на трака: 130μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 24мм x 33м
0 МКД
70 МКД
70 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
12
24
36
48
60
72
84
96
108
120
132
144
156
168
180
192
204
216
228
240
252
264
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 12 kapsula po ceni od 840,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Door and Window е креп трака наменета за заштита на столарија, како што се врата и прозорци. Траката ја карактеризира лепак од природен каучук и температурна отпорност до 80ᵒC. Наменета е за професионални и полупрофесионални молери како и за хоби употреба. После лепење на површината, траката овозможува најдобри перформанси до 48h и ја остава површината чиста после отстранување на траката. Благодарение на еластичноста на хартијата, обезбедува покривање на непристапни делови на столаријата.  При одлепување од третираната површина, не остава лепак, како ни делови од траката на површината што ја прави најдобар избор за заштита на столарија при изведување на молерски и други работи во објектот. Се препорачува да се употребува за столарија од различен матријал како што е PVC, дрво и алуминиум. Вкупна дебелина на траката е 130μm (хартија+лепак). Боја: Сина. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Креп траки за заштита на прозорци и врати
Боја Сина
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 24mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари
Материјал Крепувана хартија
Намена Заштита на врата и прозорци
Отпорност на температура 80ᵒC
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Перформанси 3 ECO
Препорачана саатнина за симнување на траки 48х
Тип Креп трака Door&Window
Употреба Внатрешна употреба

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Намена: заштита на врата и прозорци при бојадисување Вид на лепак: Природен каучук с...
60 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: заштита на врата и прозорци при бојадисување Вид на лепак: Природен каучук с...
110 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: заштита на врата и прозорци при бојадисување Вид на лепак: Природен каучук с...
140 МКД
Sačuvano u omiljne
Намена: заштита на врата и прозорци при бојадисување Вид на лепак: Природен каучук с...
90 МКД
Креп трака за заштита на Врата и Прозорци 24mm x 33m
Креп трака за заштита на Врата и Прозорци 24mm x 33m
Креп траки за заштита на прозорци и врати
70
Izaberi količinu
2
1