Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Polyurethane flex 300мл, сив
Беорол

Polyurethane flex 300мл, сив

Шифра на артикл: PUFSI
Barkod: 8606106732856
Šifra proizvođača: PU_FLEX
  • Еднокомпонентно лепило на база на полиуретан
  • Исклучително лепење за сите видови градежни материјали
  • Се користи во производството на автомобили и контејнери
  • За запечатување дупки од кои истекува гас, вода, воздух и прашина
  • Отпорност на температура од -30°C до +80°C

 

0 МКД
360 МКД
360 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 359,99 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Polyurethane Flex е еднокомпонентно трајно еластично лепило на база на полиуретан.

Примена: за лепење на бетон, тула, дрво, метал, PVC материјали, околу прозорци и врати. Се користи во производството на автомобили, контејнери итн. За запечатување дупки од кои истекува вода, гас, воздух, прашина.

Главни карактеристики: едноставна апликација со пиштол, отпорна на временски услови и вода, не ја менува јачината по нанесувањето, може да се фарба. Отпорност на температура од -30°C до +80°C.

Боја: Сива.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Pu flex
Боја Сива
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Гипсари, Изолатори, Молери и фарбари, Монтери, Столари, Хоби
Зафатнина 300ml
Намена За генерална употреба: лепење на бетон, цигли, дрво, метал, ПВЦ матријал околу прозорци и врата

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Pu flex PUFBR
Еднокомпонентно лепило на база на полиуретан Исклучително лепење за сите видови град...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Pu flex PUFCR
Еднокомпонентно лепило на база на полиуретан Исклучително лепење за сите видови град...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Pu flex PUFBE
Еднокомпонентно лепило на база на полиуретан Исклучително лепење за сите видови град...
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Pu flex MFHT
Еднокомпонентно лепило за лепење, изолација и запечатување Наменет за градежништвото...
480 МКД
Polyurethane flex 300мл, сив
Polyurethane flex 300мл, сив
Pu flex
360
Izaberi količinu
2
1