Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Спреј цинк Zinco
Беорол

Спреј цинк Zinco

Шифра на артикл: SCIN
Barkod: 8606017650324
Šifra proizvođača: LAK_BRA_SP
  • За заштита на резервоари, метални конструкции, заварени споеви, како и создавање заштита по сечење, заварување и сечење на конец
  • Без олово, без CFC, брзо се суши, не пожолтува, отпорен на временски услови
  • Зафаќа површина од 1,5 - 2 m²
  • Отпорен на прашина по 10 минути, на допир по 20 минути, целосно сушење во рок од 24 h
  • Отпорен е на температури од 100-120°C

 

0 МКД
320 МКД
320 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 320,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Цинк спрејот превентивно ги штити резервоарите, металните столбови, заваруваните споеви, огради и столарски делови. Може да се употребува после правење на навој, сечење или заварување како би се постигнала отпорност на корозија. Карактеристики: Се формира еластичен филм отпорен на сите атмосферски влијанија. Може да претставува завршен заштитен слој или да биде дополнително префарбан со други бои. Без олово, брзо се суши, без CFC. Боца од 400ml покрива површина од 1,5-2 m² . Отпорен е на прашина после 10 минути, на допир после 20 минути а потполно сушење се постигнува во рок од 24 часа. Отпорен е на температура до 180°С. Боја: Цинк

Карактеристика Вредност
Kатегорија Лак, браник и специјални спрееви
Боја Цинк
Бренд Беорол
Занает Бравари, Заварувачи, Лакери, Махничари, Молери и фарбари, Монтери, Столари, Тапетари, Хоби
Намена За заштита од сите временски услови и брзо цинкување на метални површини
Отпорност на температура 100 - 120ᵒC

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Покрива и штити од дамки, се нанесува пред да се обработи површината со дисперзии или...
310 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на резервоари, метални конструкции, заварени споеви, како и создавање зашт...
310 МКД
Sačuvano u omiljne
За долготрајна заштита од корозија на метални површини Без олово, без CFC, брзо се с...
280 МКД
Sačuvano u omiljne
Се користи како основа за подобро прилепување на боите на материјали како поликарбона...
320 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешна и внатрешна употреба на метални површини Заштитува од атмосферски влиј...
240 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешна и внатрешна употреба на метални површини Заштитува од атмосферски влиј...
240 МКД
Sačuvano u omiljne
За враќање на бојата на апаратите за домаќинство (бела техника) Без олово, без CFC, ...
234 МКД
Заштеда 10%
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Враќање на изгледот на оштетените бандажи Обезбедува долготрајна и висококвалитетна ...
280 МКД
Sačuvano u omiljne
За обнова на структурата на браникот и обезбедува отпорност на гребнатини, мали удари...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
За обнова на структурата на браникот и обезбедува отпорност на гребнатини, мали удари...
350 МКД
Спреј цинк Zinco
Спреј цинк Zinco
Лак, браник и специјални спрееви
320
Izaberi količinu
2
1