Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Спреј за покривање на флеки
Беорол

Спреј за покривање на флеки

Шифра на артикл: SZPF
Barkod: 8605043409678
Šifra proizvođača: LAK_BRA_SP
 • Покрива и штити од дамки, се нанесува пред да се обработи површината со дисперзии или ѕидни бои
 • Зафаќа површина од 1,5 - 2 m²
 • Отпорен на прашина по 10 минути, на допир по 20 минути, целосно сушење во рок од 24 h
 • Отпорен е на температури од 100-120°C

 

0 МКД
310 МКД
310 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
 • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 310,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Својства и област на употреба:

Мат бела акрилна подлога со високо покривање. Покрива и штити од флеки. Исклучиво да се употребува пред третирање на површината со дисперзија или боја за ѕид. Го намалува бројот на потребни слоеви на дисперзија или боја за време на фарбање. Флеки од дим, чад, нечистотија, масленост, пенкала или маркер лесно се маскираат и ѕидовите можат да се фарбаат најмалку пола сат после нанесување на спрејот. Боца од 400ml покрива површина од приближно 2 m² , во зависност од бојата на површината, дебелината на секој слој и број на нанесени слоеви.

Употреба:

Се употребува на температура помеѓу  +10 C и +25 C и максимална влажност на воздухот од 60%. За време на употреба да се употребува лична заштитна опрема: очила, маска и ракавици). Добро исчистете ја површината која сакате да ја третирате. Силно протресете ја боцата 2 минути. Нанесете во тенки слоеви, со повеќе вкрстени слоеви, во временски интервал од 3 – 5 минути помеѓу секој слој. Не нанесувајте на синтетички бои. Да се чува на суво место. Заштитете го од директна сончева светлина и други извори на топлина. Употребувајте го само за време на сушна сезона, на места заштитени од ветер и во добро проветрени простории.

Технички податоци:

 • Боца 15 бари,
 • Бела боја,
 • Отпорност на топлина: 100 до 120 C,
 • Дебелина 2 слоја: 15 микрони,
 • Дебелина 4 слоја: 35 микрони,
 • Време на сушење:
 • Отпорен на прашина - после 10 минути,
 • Отпорен на допир - после 20 минути,
 • Потполно сушење - 24 часа. 
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лак, браник и специјални спрееви
Боја Бела
Бренд Беорол
Занает Бравари, Заварувачи, Лакери, Махничари, Молери и фарбари, Монтери, Столари, Тапетари, Хоби

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на резервоари, метални конструкции, заварени споеви, како и создавање зашт...
310 МКД
Sačuvano u omiljne
За долготрајна заштита од корозија на метални површини Без олово, без CFC, брзо се с...
280 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на резервоари, метални конструкции, заварени споеви, како и создавање зашт...
320 МКД
Sačuvano u omiljne
Се користи како основа за подобро прилепување на боите на материјали како поликарбона...
320 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешна и внатрешна употреба на метални површини Заштитува од атмосферски влиј...
216 МКД
Заштеда 10%
240 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешна и внатрешна употреба на метални површини Заштитува од атмосферски влиј...
240 МКД
Sačuvano u omiljne
За враќање на бојата на апаратите за домаќинство (бела техника) Без олово, без CFC, ...
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Враќање на изгледот на оштетените бандажи Обезбедува долготрајна и висококвалитетна ...
280 МКД
Sačuvano u omiljne
За обнова на структурата на браникот и обезбедува отпорност на гребнатини, мали удари...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
За обнова на структурата на браникот и обезбедува отпорност на гребнатини, мали удари...
350 МКД
Спреј за покривање на флеки
Спреј за покривање на флеки
Лак, браник и специјални спрееви
310
Izaberi količinu
2
1