Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Креп трака Фасадна Професионал 24mm x 33m
Беорол

Креп трака Фасадна Професионал 24mm x 33m

Шифра на артикл: PROK2433
Šifra proizvođača: PROK_TRAKE
  • За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се работат на отворено
  • Издржливост: 90°C / 90мин
  • Вид на лепак: solvent (природен каучук)
  • Вкупна дебелина на трака: 145μm (хартија+лепак)
  • Димензии: 24мм x 33м

 

0 МКД
70 МКД
70 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
12
24
36
48
60
72
84
96
108
120
132
144
156
168
180
192
204
216
228
240
252
264
276
288
300
312
324
336
348
360
372
384
396
408
420
432
444
456
468
480
492
504
516
528
540
552
564
576
588
600
612
624
636
648
660
672
684
696
708
720
732
744
756
768
780
792
804
816
828
840
852
864
876
888
900
912
924
936
948
960
972
984
996
1008
1020
1032
1044
1056
1068
1080
1092
1104
1116
1128
1140
1152
1164
1176
1188
1200
1212
1224
1236
1248
1260
1272
1284
1296
1308
1320
1332
1344
1356
1368
1380
1392
1404
1416
1428
1440
1452
1464
1476
1488
1500
1512
1524
1536
1548
1560
1572
1584
1596
1608
1620
1632
1644
1656
1668
1680
1692
1704
1716
1728
1740
1752
1764
1776
1788
1800
1812
1824
1836
1848
1860
1872
1884
1896
1908
1920
1932
1944
1956
1968
1980
1992
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 12 kapsula po ceni od 840,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Facade professional е креп трака наменета за заштита од надворешни површини при изведување на фасадни работи. Траката се карактеризира со лепак од природен каучук и температурна отпорност до 90ᵒC. Наменета е за професионални и полупрофесионални фасадери. После лепење на површината, траката овозможува најдобри перформанси до 72h и ја остава површината чиста после отстранување на траката. Благодарение на одличната отпорност на температурни и атмосферски влијанија, оваа трака е најдобра за надворешна употреба која ја препорачуваат искусни професионалци. Погодна е за лепење на рамни и нерамни површини и при одлепување не се кине ниту остава траги од лепак/трака на третираната површина. Се препорачува да се употребува на површини како што се: ѕид, гипс-картон, PVC, метал. Вкупна дебелина на траката е 145μm (хартија+лепак). Боја: Кафеава. 

Напомена: За најдобри перформанси пред лепење потребно е површината на која се лепи траката да биде чиста, сува, без прашина, траги од масло и останати супстанци. Ако се земе во предвид природата на производот, перформансите можат да се ублажат со тек на време. На сите корисници им препорачуваме да ја проценат соодветноста на нашиот производ за нивна поединечна примена и пред употреба да ја погледаат спецификацијата на производот во целост.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Креп трака facade professional
Боја Кафеава
Бренд Беорол
Вид на лепак Природен каучук
Димензија 24mm x 33m
Занает Ѕидари, Лакери, Молери и фарбари, Паркетари, Фасадери
Материјал Крепувана хартија
Намена Погодна за разни видови на површини
Перформанси 1 Не сотава траги од лепак
Препорачана саатнина за симнување на траки 72х
Тип Креп трака Facade Professional
Употреба Надворешна употреба
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
90 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
140 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За заштита на површината при изработка на фасади, како и разни други апликации кои се...
50 МКД
Креп трака Фасадна Професионал 24mm x 33m
Креп трака Фасадна Професионал 24mm x 33m
Креп трака facade professional
70
Izaberi količinu
2
1