Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Градинарско растегливо црево 15m, сино
Беорол

Градинарско растегливо црево 15m, сино

Шифра на артикл: GBCYP15
Šifra proizvođača: CREVA
  • Под притисок, ја зголемува својата должина за 3x и откако ќе престане протокот на вода, се враќа на првобитната должина
  • Работен притисок 4 бари, до максимум 12 бари
  • Отпорност на извртување и UV зрачење
  • Пакетот вклучува брза спојка, адаптер за славина од 1" / ¾", пиштол со 6 режими и црево од 5 метри
  • Матријал: Латекс/Полиестер

 

 

 

0 МКД
1.540 МКД
1.540 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 1.539,99 RSD.
Зачувајте во списокот со желби
помош

Градинарско растегливо црево 15m е изработено по најнова технологија со впредени полиестерски влакна кои обезбедуваат поголема отпоност на притисок и го продолжуваат векот на траење.

Цревото под притисок ја зголемува својата должина 3Х и по престанок на дотокот на вода се враќа во својата првобитна должина. Пакувањето содржи брза спојка 1/¾ адаптер за славина, пиштол со 6 режими , црево од 5m. Работниот притисок е 4 бара, додека максимален притисок е 12 бари. Отпорно е на извиткување и на UV зрачење. Материјал: Внатрешниот дел на цревото е од латекс, а надворешниот од впреден полиестер.  

Карактеристика Вредност
Kатегорија Градинарски црева
Боја Сина
Бренд Беорол
Димензија 15m
Занает Градинари, Хоби
Намена Црево за градина
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За прскање и наводнување гарантирано еднакво наводнување по целата должина на цревото...
840 МКД
Заштеда 30%
1.200 МКД
Sačuvano u omiljne
4-слојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска мрежа за зајакнување Напра...
2.600 МКД
Sačuvano u omiljne
Изработено од пластифициран PVC во 6 слоја со двојно извиткана полиестерска...
2.800 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
2.080 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 3 бар...
1.870 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
4.800 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
3.244 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.620 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
3.900 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работен...
2.970 МКД
Заштеда 10%
3.300 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
2.000 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.950 МКД
Градинарско растегливо црево 15m, сино
Градинарско растегливо црево 15m, сино
Градинарски црева
1.540
Izaberi količinu
2
1