Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Црево за наводнување 1/2
Беорол

Црево за наводнување 1/2" 15м

Шифра на артикл: GCN1215
Barkod: 8606107185552
Šifra proizvođača: CREVA
  • За економично и прецизно наводнување
  • Заштедува до 70% вода со намалување на испарувањето
  • Монтирање: на површината на земјата или под земја (препорачана длабочина 15-20cm)
  • Потрошувачката на вода зависи од притисокот: 1-10 lit/h на 1m
  • Димензии: ø1/2" x 15m

 

0 МКД
1.200 МКД
1.200 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
1
2
3
4
5
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Димензии: дијаметар на цревото 1/2"", должина на цревото 15m, тежина на цревото 1,5 kg
Материјали: гума + PE
Боја: црна
Опис: Дебелината на ѕидот на цревото е 2,7 mm. Комплетот содржи фитинзи изработени од PP и ABS пластика: 1 женска спојка, женска брза спојка со автоматско запирање на водата, машка машка спојка. Работен притисок е мин 1 макс 3 бари. Отпорност на температури во опсег од -10C/+50C. Може да се продолжи и да се стави во редови. Црево за економично и прецизно наводнување, заштедува до 70% вода со намалување на испарувањето. Може да се монтира на површината на земјата и под земја (препорачана длабочина до 0,5 m, а препорачаната длабочина е 15-20 cm). Потрошувачката на вода зависи од притисокот (1 до 10 l/h на 1m). Може да работи под многу низок притисок на вода.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Градинарски црева
Боја Црна
Бренд Беорол
Димензија ø1/2” x 15m
Занает Градинари, Хоби
Намена Црево за наводнување со сет спојки

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работен...
3.268 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
3.900 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
2.000 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.950 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.380 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.620 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.000 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
660 МКД
Sačuvano u omiljne
Изработено од пластифициран PVC во 6 слоја со двојно извиткана полиестерска...
2.800 МКД
Sačuvano u omiljne
4-слојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска мрежа за зајакнување Напра...
2.600 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
2.080 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 3 бар...
1.870 МКД
Црево за наводнување 1/2
Црево за наводнување 1/2" 15м
Градинарски црева
1.200
Izaberi količinu
2
1