Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Полиуретански лепак за стиропор 821гр. пиштол
Беорол

Полиуретански лепак за стиропор 821гр. пиштол

Шифра на артикл: PPS821P
Barkod: 8606104807211
Šifra proizvođača: PUR_PENE
  • Еднокомпонентно полиуретанско лепило
  • За фиксирање на изолациони материјали од стиропор, стиродур и камена волна
  • Исклучително ниска експанзија
  • Пиштолска употреба
  • Отпорност на температура од -30°C до +80°C

 

0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби

Беорол полиутерански лепак за стиропор е еднокомпонентна пена која има изразито ниска експанзија и е наменета за прицврстување изолациони материјали.

Примена: за прицврстување на изолациони плочи од стиропор, стиродур и камена волна, лепење на декоративни елементи како и пополнување празнини. Пиштолска употреба.

Главни карактеристики: исклучително мала експанзија. Одлична адхезија на повеќето материјали. Употреба: пиштолска. Отпорност на температура од -30°C до +80°C.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Пур пени
Боја Жолта
Бренд Беорол
Занает Гипсари, Ѕидари, Изолатори, Молери и фарбари, Монтери, Столари, Фасадери
Зафатнина 658ml
Намена Наменет за прицврстување на изолациони плочи од стиропор, стиродур и камена волна
Пакување 821gr
Употреба Пиштолска

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
253 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни и надворешни работи Се користи за полнење врати, прозорци, пополнување ...
490 МКД
Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
243 МКД
Заштеда 10%
270 МКД
Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
305 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни и надворешни работи Се користи за полнење врати, прозорци, пополнување ...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Еднокомпонентно полиуретанско лепило За фиксирање на изолациони материјали од стироп...
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Пур пени PPN814P
За внатрешни и надворешни работи Се користи за полнење врати, прозорци, пополнување ...
490 МКД
Полиуретански лепак за стиропор 821гр. пиштол
Полиуретански лепак за стиропор 821гр. пиштол
Пур пени
500
Izaberi količinu
2
1