Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Пур пена ниско експандирачка 814гр. пиштол
Беорол

Пур пена ниско експандирачка 814гр. пиштол

Шифра на артикл: PPN814P
Barkod: 8606104807204
Šifra proizvođača: PUR_PENE
  • За внатрешни и надворешни работи
  • Се користи за полнење врати, прозорци, пополнување дупки и пукнатини
  • Ниска експанзија
  • Пиштолска употреба
  • Отпорност на температура од -30°C до +80°C

 

0 МКД
490 МКД
490 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 4 kapsula po ceni od 1.960,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Беорол полиуретанската пена е универзална пена која се користи за исполнување и врзување при надворешни и внатрешни градежни работи.

Примена: за фиксирање на врата, прозорски рамки, пополнување на пукнатини како и за топлотна изолација на цевки.

Главни карактеристики: Пената се врзува за сите градежни материјали освен силикон, полиетилен и полипропилен. Отпорен е на сите временски услови, вклучително и солена водена пареа и влажност. Звучна и топлинска изолација. Пиштолска употреба. Отпорност на температура од -30°C до +80°C.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Пур пени
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Гипсари, Изолатори, Керамичари, Молери и фарбари, Монтери, Столари, Фасадери, Хоби
Зафатнина 658ml
Намена Полиуретанска пена е универзална пена која се употребува за пополнување и врзување
Пакување 814gr
Употреба Пиштолска

Слични производи

Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
253 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни и надворешни работи Се користи за полнење врати, прозорци, пополнување ...
490 МКД
Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
243 МКД
Заштеда 10%
270 МКД
Sačuvano u omiljne
За полнење и врзување во внатрешни и надворешни работи Се користи со сите градежни м...
305 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни и надворешни работи Се користи за полнење врати, прозорци, пополнување ...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Еднокомпонентно полиуретанско лепило За фиксирање на изолациони материјали од стироп...
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Пур пени PPS821P
Еднокомпонентно полиуретанско лепило За фиксирање на изолациони материјали од стироп...
500 МКД
Пур пена ниско експандирачка 814гр. пиштол
Пур пена ниско експандирачка 814гр. пиштол
Пур пени
490
Izaberi količinu
2
1