Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

ПВЦ чизми
PROtect

ПВЦ чизми

Шифра на артикл: CPVC
Šifra proizvođača: OBUCA
 • Антистатички PVC чизми
 • Степен на заштита: O1, стандард EN ISO 20347:2012
 • Противлизгачки SRC ѓон со апсорбер на енергија во областа на петата 

 

0 МКД
840 МКД
840 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
OK
Количина: 1 Par
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 839,99 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Модел: PVC чизми, антистатички
Степен на заштита: O1, стандард EN ISO 20347:2012
Матријал:  PVC
Боја: жолто-црна сјајна. Тежина: 1.8kg
Намена: земјоделци, градинари, за хоби употреба, водоинсталатери, чистење и одржување, рибари 
Опис: Наменети се за работа во влажни услови каде што има минимални ризици од повреди, или не постојат ризици од повреди во согласност со правила за безбедност при работа. Изработени се еластичен, издржлив и водоотпорен PVC. Противлизгачки SRC ѓон со апсорбер на енергија во областа на петата. Отпорни се на блага киселина и акрилни матријали.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни чевли и чизми
Бренд PROtect
Занает Градинари, Ѕидари, Хоби
Намена За работа во влажни услови

Слични производи

Sačuvano u omiljne
  Длабоки антистатички работни патики   Степен на заштита: S3, станд...
4.670 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
 Антистатички работни патики   Степен на заштита: O1, стандард EN ISO...
3.250 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
 Плитки антистатички работни патики   Степен на заштита: S3, стандард...
4.420 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011  Горниот дел: вештачко ...
4.100 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011  Горниот дел: вештачко ...
4.000 МКД
Големина
41
44
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита O1 SRC,  по EN ISO 20347 стандард Матријал: Кожа / Полиу...
1.900 МКД
Големина
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард  Матријал: Кожа ...
2.100 МКД
Големина
39
40
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард  Матријал: Кожа ...
2.150 МКД
Големина
39
45
46
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита S1 по EN ISO 20345 стандард Матријал: Кожа / Полиуретан ...
1.800 МКД
Големина
45
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита S1 по EN ISO 20345 стандард Матријал: Кожа / Полиуретан ...
1.900 МКД
Големина
39
42
46
47
ПВЦ чизми
ПВЦ чизми
Заштитни чевли и чизми
840
Izaberi količinu
2
1