Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Заштитни COMBO патики S1 длабоки
PROtect

Заштитни COMBO патики S1 длабоки

Шифра на артикл: ZCPD
Šifra proizvođača: OBUCA
 •  Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011
 •  Горниот дел: вештачко PU ткаење и Nubuk 
 •  Заштитна капа од композит
 •  Противлизгачки SRC ѓон, со апсорбер на енергија 
 •  Ѓонот е отпорен на абење, разни масла и нафта 

 

0 МКД
4.100 МКД
4.100 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
OK
Количина: 1 Par
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 4.100,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби
помош

Модел: Combo патики длабоки, антистатички
Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011
Матријал: Горниот дел- вештачко PU ткаење и Nubuk / Внатрешна постава - синтетичка текстилна мрежичка / Ѓон- EVA, RB, TPU / заштитен матријал: композит
Боја: црно-жолти-сиви. Тежина: 1.3kg
Намена: Армирачи, градинари, бравари, декоратери, молери, електричари, фасадери, гипсари, за хоби употреба, изолатери, каменорезци, керамичари, лакери, механичари, молери и фарбари, монтери, паркетари, столари, тапетари, тесари, водоинсталатери, ѕидари 
Опис: Наменети се за работа во суво опкружување каде што се присутни ризици од повреда на прсти, додека ризици од повреда на табани се минимални или не постојат, а потребна е долготрајна удобност. Направени се од квалитетни матријали кои овозможуваат удобност и издржливост. Поседуваат заштитна капа од композит (вбризган полимер).  Противлизгачки, SRC ѓон е изработен од повеќе матријали кои гарантираат голема удобност и издржливост: EVA пена, гума и термопластичен полиуретан. Ѓонот е отпорен на абење, разни масла и нафта. Не е отпорен на сулфурна киселина. Во областа на петата се наоѓа апсорбер на енергија.

 

Карактеристика Вредност
Kатегорија Заштитни чевли и чизми
Бренд PROtect
Занает Армирачи, Бравари, Водоинсталатери, Гипсари, Градинари, Електричари, Заварувачи, Ѕидари, Изолатори, Каменорезци, Керамичари, Махничари, Монтери, Тесари, Фасадери
Материјал Кожа/Полиуретан
Намена Заштитни чевли
Степен на заштита S1 SRA
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
  Длабоки антистатички работни патики   Степен на заштита: S3, станд...
4.670 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
 Антистатички работни патики   Степен на заштита: O1, стандард EN ISO...
3.250 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
 Плитки антистатички работни патики   Степен на заштита: S3, стандард...
4.420 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
Sačuvano u omiljne
Антистатички PVC чизми Степен на заштита: O1, стандард EN ISO 20347:2012 Противлизг...
820 МКД
Големина
39
40
41
43
44
45
46
47
Sačuvano u omiljne
 За употреба на епокси подови   Матријал: Полипропилен и челик  ...
1.260 МКД
Заштеда 30%
1.800 МКД
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита: S1, стандард EN ISO 20345:2011  Горниот дел: вештачко ...
4.000 МКД
Големина
41
42
43
44
45
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита O1 SRC,  по EN ISO 20347 стандард Матријал: Кожа / Полиу...
1.900 МКД
Големина
46
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита O1 SRC,  по EN ISO 20347 стандард Матријал: Кожа / Полиу...
1.800 МКД
Големина
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард  Матријал: Кожа ...
2.100 МКД
Големина
39
40
46
47
Sačuvano u omiljne
 Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард  Матријал: Кожа ...
2.150 МКД
Големина
45
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард Матријал: Кожа / Полиуретан...
1.800 МКД
Големина
43
45
46
47
Sačuvano u omiljne
Степен на заштита S1P по EN ISO 20345 стандард Матријал: Кожа / Полиуретан...
1.900 МКД
Големина
39
40
41
46
47
Заштитни COMBO патики S1 длабоки
Заштитни COMBO патики S1 длабоки
Заштитни чевли и чизми
4.100
Izaberi količinu
2
1