Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Силикон неутрал-огледала 280мл
Беорол

Силикон неутрал-огледала 280мл

Шифра на артикл: SOG
Šifra proizvođača: SILIKONI
  • Примена при лепење на пластични, метални и дрвени материјали со стакло
  • Не предизвикува метална корозија, без растворувачи, отпорни на временски услови, отпорни на UV
  • Температура на нанесување: -60°C до +180°C

 

0 МКД
470 МКД
470 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
1
2
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби
помош

Беорол силикон за огледало е трајно еластичен еднокомпонентен силиконски кит наменет за запушување при внатрешна и надворешна работа.

Употреба: за запушување и лепење огледала, спојување пластични, метални и дрвени материјали за стакло, поврзување врати и прозори, PVC.

Главни карактеристики: еднокомпонентен, употреблив на алкални и метални површини, не предизвикува корозија на метал, не содржи растворувач, заштита при влага, ги задржува својствата без разлика на годините и временските услови, се врзува за голем број површини без употреба на основно премачкување, отпорен на UV зрачење и на температура од -60°C до +180°C.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Силикони
Боја Бела
Бренд Беорол
Занает Водоинсталатери, Електричари, Керамичари, Молери и фарбари, Монтери, Паркетари, Столари, Хоби
Зафатнина 280ml
Намена Силикон за огледала
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Наменет за надворешна употреба Не ја оштетува бојата и не предизвикува никакви проме...
450 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
150 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
120 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Се користи за прицврстување на предмети од камен, б...
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Наменет за лепење на различни градежни материјали. За пополнување на пукнатини, оста...
100 МКД
Sačuvano u omiljne
За поврзување на споеви во аквариуми и лепење стакло и керамички материјали Безопасн...
340 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
320 МКД
Sačuvano u omiljne
За внатрешни работи За запечатување на разни материјали во услови на висока влажност...
288 МКД
Заштеда 10%
320 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
290 МКД
Sačuvano u omiljne
За надворешни и внатрешни работи Без растворувачи, отпорни на мувла, антиалергиски ...
290 МКД
Силикон неутрал-огледала 280мл
Силикон неутрал-огледала 280мл
Силикони
470
Izaberi količinu
2
1