Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Градинарско црево Економик 3/4
Беорол

Градинарско црево Економик 3/4" 30м

Шифра на артикл: GBCE3430
Barkod: 8606007999358
Šifra proizvođača: CREVA
  • Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа
  • Работен притисок 8 бари, до максимум 24 бари
  • Отпорност на УВ зрачење и формирање на алги
  • Температурен опсег -10°C до +50°C
  • Димензии: ø3/4" x 30м

 

0 МКД
1.950 МКД
1.950 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
OK
Количина: 1 Kom
2
1
Kupuju se u pakovanju od 1 kapsula po ceni od 1.950,00 RSD.
Зачувајте во списокот со желби

Димензии: дијаметар 3/4"", должина на цревото 30m, тежина на цревото 4,8 kg
Материјали: пластифициран PVC
Боја: зелена, црна внатрешна боја
Зајакнување: плетено полиестерско предиво, 3 слоја
Опис: Трослојно црево со полиестерска мрежа за зајакнување. Дебелината на ѕидот на цревото е 1,75 mm. Издржува максимален притисок до 24 бари. Отпорност на температури во опсег од -10C/+40C. Цревото е отпорно на UV зраци, а внатрешните слоеви се отпорни на алги. Без содржина на кадмиум и бариум. Се користи во градинарството, за наводнување и одводнување.

Карактеристика Вредност
Kатегорија Градинарски црева
Боја Зелена
Бренд Беорол
Занает Градинари, Хоби
Намена Црево за градина

Слични производи

Sačuvano u omiljne
4-слојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска мрежа за зајакнување Напра...
2.600 МКД
Sačuvano u omiljne
Изработено од пластифициран PVC во 6 слоја со двојно извиткана полиестерска...
2.800 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
2.080 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 3 бар...
1.870 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
4.800 МКД
Sačuvano u omiljne
За употреба во градинарството за наводнување и одводнување Работен притисок до 2&nbs...
3.244 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.620 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
3.900 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работен...
3.300 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработен од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Ра...
2.000 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.380 МКД
Sačuvano u omiljne
Трослојно, изработено од пластифициран PVC со полиестерска зајакнувачка мрежа Работе...
1.000 МКД
Градинарско црево Економик 3/4
Градинарско црево Економик 3/4" 30м
Градинарски црева
1.950
Izaberi količinu
2
1