Минимален износ за порачување
Минимален износ за порачување

Правни лица:  5000 МКД

Физички лица:   250 МКД

Бесплатна испорака
Бесплатна испорака

Правни лица:  над 7260 МКД

Физички лица: над 1500 МКД

Црево за прскање 15м
Беорол

Црево за прскање 15м

Шифра на артикл: GCP15
Šifra proizvođača: CREVA
0 МКД
1.200 МКД
840 МКД
Заштеда: 360 МКД
  • NSZ
1
2
3
4
5
OK
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во списокот со желби
помош
  • Црево за прскање наменето за полевање на големи површини на тревници со еден потег.
  • Има 3 посебни отвори со микро дупчиња на секои 15cm, што придонесува за создавање на микрокапки и рамномерно полевање.
  • При прскање, се создава водена пареа која, освен што полева, ја намалува температурата на воздухот слично како што прават клима уредите.
  • Покрај намена за прскање се употребува и за наводнување со завртување на дупките на цревото кон земјата.
  • Штеди вода и време, отпорно е на УВ зраци, без Кадмиум и Бариум.
  • Има вклучен сет од фитинзи за поврзување и може да се наставува и да се поставува во редови.
  • Гарантирано изедначено надовнување по должина на целото црево
  • Должина е 15 метри, а може да покрие ширина 2-5 метри во зависност од тоа дали има ветер и така со едно поставување се покрива голема површина.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Градинарски црева
Боја Зелена
Бренд Беорол
Димензија 20mm x 15m
Занает Градинари, Хоби
Намена Троструко црево за прскање со сет спојки
Trenutno nema komentara

Слични производи

Црево за прскање 15м
Црево за прскање 15м
Градинарски црева
840
Izaberi količinu
2
1